Bronimy Żurawia.


„W piątek, tj. 01.04.2011 r. postanowiliśmy zwrócić się do Leszka Chorzewskiego – rzecznika prasowego PLL LOT – z prośbą o udzielenie informacji na temat nowych barw firmy. W odpowiedzi uzyskaliśmy powyższy tekst, który publikujemy na łamach naszej strony. Pozostawienie obecnego malowania nie byłoby raczej żadną tajemnicą. Rzecznik stwierdził, że upowszechnienie nowego wyglądu samolotów obarczone jest zasadami tajemnicy handlowej i firmowej.

W e-mailu nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi jaki schemat zostanie umieszczony na Boeingach 787. Wiemy jedynie, że będzie ono nowe. Idąc dalej tym tokiem, możemy bez wahania stwierdzić, iż nie padła klarowna odpowiedź ze względu na tajemnicę handlową, jaka obowiązuje pracowników. W związku z tym możemy wstępnie przyjąć, iż LOT zdecydował się jednak na nowe malowanie i prawdopodobnie zlecenie przekazał do Boeinga.

Według naszych sprawdzonych informacji udało się nam, a przede wszystkim Wam poprzez wsparcie, jakie nam udzieliliście, doprowadzić do pozostawienia obecnego-tradycyjnego malowania na samolotach typu Embraer 195, które już w kwietniu zaczęły zasilać flotę średniego zasięgu naszego flagowego przewoźnika. Rozkładowo będą one latać na trasach do Londynu, Barcelony, Madrytu i Moskwy.

Zachęcamy Was również do zamieszczania swoich propozycji malowania w naszej galerii. Kto wie – może to właśnie Wasze malowanie przypadnie do gustu Zarządowi PLL LOT”.

Projekt malowania Boeinga 787-8 Dreamliner. Po jego "wypłynięciu" w 2010 roku zrobiło się dość głośno w mediach, powstały liczne grupy "obrońców żurawia".

Projekt malowania Boeinga 787-8 Dreamliner. Po jego „wypłynięciu” w 2010 roku zrobiło się dość głośno w mediach, powstały liczne grupy „obrońców żurawia”.

________________________________________________________

„Szanowny Panie,

Sprawa malowania samolotów jest dla nas bardzo ważna i przykładamy do niej wielkie znaczenie. Upowszechnienie nowego wyglądu naszych samolotów związane jest ze znacznymi nakładami i planem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. W związku z tym proces ten obarczony jest zasadami tajemnicy handlowej i firmowej. W związku z powyższym to firma zdecyduje kiedy i w jaki sposób ogłosić swój wybór. Cieszę się, że grono miłośników lotowskiego żurawia jest tak szerokie. To bardzo cieszy, że mamy tylu przyjaciół. Poza tym, podobne jak Pan, liczę na przemyślane wpisy.

Pozdrawiam
Leszek Chorzewski”

______________________________________________________

Powyższa wypowiedź jest odpowiedzią na e-mail:

„Szanowny Panie Rzeczniku,

jako administrator facebookowej akcji „Łapy precz od Żurawia PLL LOT” reprezentując 2726 Waszych pasażerów i miłośników lotnictwa przywiązanych do wizerunku żurawia chciałbym prosić PLL LOT o oficjalną odpowiedź na tę wiadomość. W Brazylii do przylotu na Lotnisko Chopina szykują się już nowe samoloty polskiego przewoźnika. Co ważne, przylecą do nas w dotychczasowych barwach z historycznym i rozpoznawalnym żurawiem na ogonie. Chcielibyśmy zatem otrzymać informację, w jakich barwach, już za rok, przylecą najnowsze Boeingi 787 Dreamliner? Liczymy na przemyślaną odpowiedź wyrażającą oficjalne stanowisko PLL LOT. Zostanie ona opublikowana do wiadomości wszystkich członków naszej grupy”.

Pozdrawiam serdecznie,
Konrad Kapałka
„Łapy precz od Żurawia PLL LOT”
http://www.fb.com/akcjazuraw”

______________________________________________________

Poniżej kilka propozycji malowania samolotów PLL LOT:

______________________________________________________

A czy Dreamliner nie mógłby wyglądać tak, jak prezentuje się na stronie LOTu?

Materiały promocyjne PLL LOT. Tak miał(by) wyglądać lotowski Boeing 787-8 Dreamliner.

Materiały promocyjne PLL LOT. Tak miał(by) wyglądać lotowski Boeing 787-8 Dreamliner.

O nowej maszynie we flocie LOTu szerzej w zakładce „Boeing”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: