Na razie tylko jeden Dreamliner dla LOT-u.

Polskie Linie Lotnicze LOT w listopadzie br. otrzymają swój pierwszy najnowocześniejszy samolot świata Boeing 787 Dreamliner – poinformował we wtorek prezes PLL LOT Marcin Piróg. Przypomniał też, że pod koniec maja LOT uruchamia połączenie z Warszawy do Pekinu. – Jestem absolutnie przekonany, że Pekin to jest strzał w dziesiątkę. Oczywiście potrzebne są nam Dreamlinery, żeby tam latać. W tym roku spółka dostanie jeden samolot, a nie jak zapowiadano wcześniej – trzy.

W listopadzie przylatuje do nas pierwszy samolot Boeing 787 Dreamliner. Chcemy, żeby pierwszy lot rejsowy Dreamlinera odbył się w styczniu 2013 roku, do Chicago – powiedział Piróg na konferencji Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) w Warszawie.

Najnowszy model Boeinga na warszawskim Lotnisku Chopina.

Najnowszy model Boeinga na warszawskim Lotnisku Chopina.

Rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski powiedział PAP, że dwa kolejne Dreamlinery pojawią się w Polsce w styczniu 2013 roku, a do końca marca – następne dwa. Nasz przewoźnik ostatecznie ma otrzymać osiem maszyn, kolejne Boeingi 787 będą przylatywać do kraju co roku, zastepując sukcesywnie wysłużony już model 767.

Leszek Chorzewski zapytany o powód kolejnego opóźnienia dostawy Dreamlinera stwierdził, że „to są kwestie związane z produkcją samolotu”.

15 maja 2012 roku PLL LOT i firma Monarch z Wielkiej Brytanii podpisały list intencyjny, w którym deklarują rozmowy w sprawie obsługi samolotów Boeing 787. Oficjalny komunikat podaje, że Monarch Aircraft Engineering utworzy bazę usług konserwacyjnych w Warszawie, pomoże w serwisowaniu maszyn LOT-u i nawiąże współpracę ze spółką LOT Aircraft Maintenance Services – AMS obsługuje samoloty LOT jako podwykonawca spółki.

Dreamliner odlatuje do Berlina.

Dreamliner odlatuje do Berlina.

Polskie Linie Lotnicze LOT wybrały nagrodzoną wieloma nagrodami, niezależną spółkę Monarch Aircraft Engineering, na głównego dostawcę usług konserwacyjnych kadłubów samolotowych ośmiu Boeingów 787, z których pierwszy ma zostać dostarczony do LOT-u już w listopadzie br. – napisano w komunikacie.

Nasze załogi Dreamlinerów oprócz szkolenia symulatorowego będą szlifować umiejętności latając pomiędzy Rzeszowem a Szczecinem. Pierwszy Dreamliner LOT-u wykona operacje na niektórych kierunkach europejskich, co posłuży jako promocja marketingowa i swoisty trening przed lotami międzykontynentalnymi.

Tekst: Alan Ravenhurst na bazie informacji prasowych.

Foto: Alan Ravenhurst.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: