Spadek ruchu cargo w I półroczu na Lotnisku Chopina.

Blisko 21,5 tysięcy ton cargo odprawiono na Lotnisku Chopina w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku. To o 0,8% mniej niż w tym samym okresie 2011 roku.

alt

W ruchu krajowym ilość przewożonych towarów zmniejszyła się o 1,4% z 329 do 324 ton. W ruchu międzynarodowym spadek wyniósł 0,8% – z 21,1 do 20,9 tysięcy ton. Więcej towarów jest przywożonych do Polski niż wywożonych: w przylocie obsłużonych zostało 12,5 tysięcy ton, w odlocie – 8,4 tysięcy ton. Rośnie natomiast wolumen przewożonej poczty. W I półroczu 2012 r. w tym segmencie obsługi zanotowany został łączny wzrost o 4,2%. (a w ruchu międzynarodowym nawet o 6,3%).

alt

Najpopularniejsze kierunki przewozów cargo: Lipsk (3,5 tys. ton), Kolonia (3,3 tys. ton), Chicago (1,5 tys. ton), Nowy Jork (1,3 tys. ton) i Paryż (1 tys. ton). Najwięksi przewoźnicy cargo na Lotnisku Chopina wg wielkości przewozów to: PLL LOT (6,4 tys. ton), UPS Airlines (5,2 tys. ton), European Air Transport (3,4 tys. ton), Sprint Air (0,9 tys. ton), Air Contractors (0,8 tys. ton).

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2011 r. na lotnisku odprawiono łącznie ponad 9,3 mln pasażerów i 43 tysięcy ton cargo.

 

Źródło: Lotnisko Chopina.

Zdjęcia: Alan Ravenhurst.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: