OLT Express uziemił wszystkie samoloty

Od dzisiaj OLT Express do odwołania zawiesza wszystkie regularne rejsy swoich samolotów, wstrzymuje też sprzedaż biletów. Na środowej konferencji prezes OLT Express wspominał o przejściowych kłopotach finansowych linii i redukcji połączeń w siatce, a także o wycofaniu samolotów ATR z użytku. Dziś okazało się, że również Airbusy przestaną latać – jak powiedział rzecznik Lotniska Chopina Przemysław Przybylski, OLT Express odwołał rejsy do Wrocławia i Gdańska.

Na stronie przewoźnika ukazała się informacja dla pasażerów z informacją o zwrocie kosztu biletów kupionych na tej stronie, bądź przez Call Center. OLT Express zapewnia też, że wszyscy pasażerówie anulowanych rejsów będą osobiście powiadomieni przez pracowników Call Center o zmianach i przysługujących im prawach.

Mimo zapowiedzi o wycofaniu z floty maszyn ATR dopiero 11 sierpnia w Katowicach i w Szczecinie nie przyjęto pasażerów. ATRy na pusto odleciały z Katowic do leasingodawcy w Kopenhadze. W Krakowie OLT Express odwołał rejs do Szczecina (już po uruchomieniu odprawy) i Poznań – mówi Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport. Pasażerowie rejsu Kraków – Szczecin odlecieli podstawionym przez EuroLOT Bombardierem Q400, ATR z Krakowa ma zostać przebazowany do Madrytu.

Również biura podróży zawieszają współpracę z OLT Express. Mówi Dyrektor Operacyjny Weco Travel, Magdalena Kaźmierczak: Z przyczyn technicznych do końca bieżącego tygodnia nie będziemy realizować zamówień na połączenia lotnicze OLT Express. Będziemy na bieżąco informować o wszelkich zmianach w związku w powyższą komunikacją.

Drugi tour operator, Fly Away Travel oświadcza, że z przyczyn technicznych i finansowo-księgowych zawiesza się do odwołania sprzedaż usług przewoźnika. Jak wyjaśnia biuro Fly Away Travel jest to skutek błędnego wystawiania faktur VAT, jak i też opóźnienia w ich otrzymywaniu.

Tekst i zdjęcia: Alan Ravenhurst.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: