Qatar Airways uruchomią połączenie do Warszawy

Linia Lotnicza Qatar Airways ogłosiła uruchomienie bezpośredniego połączenia Doha-Warszawa. Połączenie realizowane będzie od 5 grudnia 2012 roku cztery razy w tygodniu. Loty odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wylot z Dohy zaplanowano na godzinę 9:20, samolot wyląduje w Warszawie o 13:20. Natomiast wylot z Warszawy planowany jest na 15:35, a lądowanie w stolicy Kataru o 22:55.

Qatar Airways to kolejna, po Emirates Airlines, pięciogwiazdkowa linia lotnicza, która uruchomi połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie. Przewoźnik będzie realizował połączenie samolotem Airbus A320, oferując podróż w dwóch klasach: 12 miejsc w klasie biznes i 132 w ekonomicznej. Każde miejsce wyposażone będzie w interaktywny system rozrywki audio i video, oferujący setki filmów, programów telewizyjnych i kanałów muzycznych.

 Jestem pewien, że połączenie z Warszawą będzie sukcesem i da pasażerom możliwość podróżowania do stolicy Kataru oraz miast Środkowego Wschodu, Afryki i Azji – powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

Bardzo cieszy nas decyzja Qatar Airways o uruchomienia połączenia do Warszawy. Fakt, że kolejna pięciogwiazdkowa linia lotnicza będzie realizowała połączenia z Lotniska Chopina wyraźnie pokazuje, że warszawskie lotnisko staje się jednym z najważniejszych portów w Europie Środkowej. Połączenia, które będą realizowane przez Qatar Airways i Emirates Airlines dadzą naszym pasażerom nowe możliwości podróżowania po świecie – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

 Qatar Airways to jedne z najlepszych pięciogwiazdkowych linii lotniczych na świecie. Obecnie dysponując flotą 110 nowoczesnych samolotów realizuje 118 połączeń z Europą, Środkowym Wschodem, Afryką, Azją, Północną i Południową Ameryką. Według najnowszego rankingu Skytrax, w którym pasażerowie wybierają najlepszego przewoźnika, Qatar jest czwartą najlepszą pięciogwiazdkową linią świata.

Źródło: Lotnisko Chopina.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: