Emirates rozwija się najszybciej w całej grupie MEB3

MEB3 (Middle East Big 3) to grupa trzech przewoźników: Emirates, Etihad i Qatar Airways, ostatnio uruchomiono w niej osiem nowych połączeń. Planowane jest otwarcie połączeń do USA i Warszawy.

Emirates zaczął latać z Dubaju do Barcelony, Erbil w Iraku, Ho Chi Minh City w Wietnamie i Lizbony, Etihad dodaje jeden kierunek z Abu Dhabi do Lagos w Nigerii a Qatar Airways otworzył trzy nowe kierunki z Doha: Bagdad, Erbil i Perth w Australii. Latem Qatar Airways dodał do siatki połączeń rejsy do Kilimandżaro w Tanzanii, Mombasa w Kenii (oba przez Dar es Salaam) i do Zagrzebia przez Budapeszt.

Od maja 2012 roku w grupie MEB3 wzrost ilości lotów z portów macierzystych rozkłada się następująco: Emirates 6,6%, Qatar Airways 3,3% a Etihad tylko 2,3%. Kilka zaplanowanych tras zostanie otwartych jeszcze w 2012 roku a także w roku 2013.

Będą to: 5 nowych kierunków Emirates – Waszyngton (12 września), Adelaide (1 listopada), Lyon (5 grudnia), Phuket (10 grudnia), Warszawa (6 lutego 2013),4 nowe kierunki Etihad – Ahmadabad (1 listopada), Addis Abeba (2 listopada), Waszyngton Dulles (31 marca 2013), Sao Paulo (1 czerwca 2013) i sześć tras Qatar Airways – Yangon (3 października), Tokio Narita (28 października), Maputo przez Johannesburg (31 października), Belgrad przez Ankarę (20 listopada), Warszawa (5 grudnia), Chicago (10 kwietnia 2013).

Warszawa i Waszyngton Dulles są już wprowadzone do siatki przez dwóch z trzech przewoźników grupy MEB3, a Waszyngton jest już obsługiwany przez Qatar Airways.

Źródło: www.anna.aero

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: