Wieczorne lądowanie A320-233 Bingo Airways.

Airbus A320-233, SP-ABK należący do Bingo Airways lądował wczoraj z drobną usterką na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Airbus A320-233, Bingo Airways, SP-ABK.

Airbus A320-233, Bingo Airways, SP-ABK.

Według informacji otrzymanej od rzecznika linii, pana Piotra Samsona „Lądowanie nie było przeprowadzane w procedurze lądowania awaryjnego. Komputer pokładowy zasygnalizował awarię pompy hydraulicznej wspomagającej siłownik otwierania klapy podwozia. Ponieważ ta pompa była wymieniana przed startem – piloci zdecydowali zawrócić do Warszawy, gdzie pompa ta była wymieniana (aby mechanicy mogli ponownie ustalić przyczynę usterki). Samolot musiał wypalić paliwo, aby mieć odpowiednią masę do lądowania. Podwozie zostało otwarte grawitacyjnie i nie było potrzeby zastosowania procedury lądowania awaryjnego. Obecnie trwają prace przy samolocie, pasażerowie tego rejsu otrzymali wszystkie przysługujące im świadczenia (hotel, posiłki). Pasażerowie odlecą do Enfidhy około godziny 19tej”.

Maszyna realizowała lot BGY1753 z Warszawy do Enfidhy w Tunezji. Tuż po starcie piloci stwierdzili problem ze sterowaniem przednim kołem, w okolicach Katowic zdecydowano o powrocie do Warszawy. Powrót i wypalanie paliwa w holdingu w okolicach Radomia trwały ponad dwie godziny, samolot z 80 pasażerami na pokładzie wylądował awaryjnie na Lotnisku Chopina o 23:45.

Rzecznik linii Bingo Airways Piotr Samson twierdzi, że przed wylotem wymieniano w samolocie siłownik hydrauliczny i prawdopodobnie z jego powodu przerwano i zawrocono lot BGY1753.

Po wylądowaniu maszyna nie opuściła samodzielnie pasa startowego i została ściągnięta na stanowisko postojowe wózkiem do wypychania, nikomu z pasażerów i załogi nic się nie stało.

Tekst i zdjęcia: Alan Ravenhurst.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: