Największe pojedyncze zamówienie Boeinga

Boeing otrzymał największe w historii pojedyncze zamówienie od linii lotniczej. Southwest Airlines złożyły zamówienie na 268 zestawów wingletów, które zostaną zamontowane w należących do przewoźnika Boeingach NextGen 737-700 i -800. Pozwolą one linii zaoszczędzić na paliwie nawet 150 milionów dolarów. 

Southwest Airlines (fot. www.boeing.com).

Southwest Airlines (fot. http://www.boeing.com).

Amerykańskie tanie linie lotnicze Southwest Airlines złożyły zamówienie na dodatkowe 268 mieszanych zestawów wingletów dla swoich Boeingów NextGen 737-700 i -800. Jest to największe w historii koncernu Boeing pojedyncze zamówienie złożone przez linię lotniczą.

Linie Southwest Airlines swoje poprzednie zamówienie na winglety złożyły w 2003 roku, by wyposażyć w nie swoje Boeingi 737-700. Trzy lata później zamontowano je też na maszynach w wersji -300.

Dyrektor Aviations Partners Boeing, firmy pośredniczącej między koncernem a przewoźnikami mówi, że dzięki montażowi wingletów Southwest Airlines mogą się spodziewać oszczędności paliwa rzędu 150 milionów dolarów i redukcji emisji dwutlenku węgla o 580 tysięcy ton rocznie.

Najnowsze zamówienie pozwoli przewoźnikowi zainstalować winglety we flocie maszyn Next Generation (modele 737-700 i -800) jeszcze przed odebraniem przez linię zamówionych 150 egzemplarzy Boeingów 737 MAX. Southwest Airlines zacznie odbierać tę najnowszą wersję Boeinga 737 w 2017 roku.

Obecnie na świecie eksploatowanych jest prawie pięć tysięcy mieszanych zestawów wingletów, wyposażone w nie są Boeingi 737, 757 i 767 latające w ponad dwustu liniach lotniczych.

Obecnie flota Southwest Airlines zbudowana na bazie Boeinga 737 składa się ze 147 sztuk modelu -300, 21 sztuk modelu -500, 380 sztuk modelu -700 i 24 egzemplarzy wersji -800. Jej głównym hubem jest lotnisko Las Vegas – McCarran, przewoźnik operuje głównie na trasach krajowych. Southwest Airlines jest jedną z niewielu linii lotniczych, która w swej historii nie odnotowała żadnego śmiertelnego wypadku (mimo czterech katastrof), jest też rekordzistą w ilości przewiezionych lotami krajowymi pasażerów.

Alan Ravenhurst.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: