Nowe kioski do samoobsługowej obsługi na Lotnisku Chopina

Na Lotnisku Chopina uruchomionych zostało 15 nowych kiosków do samoobsługowej odprawy biletowej. Korzystać z nich mogą pasażerowie siedmiu linii lotniczych. 

Nowe kioski stanowią uzupełnienie systemu dotychczas wykorzystywanych kiosków starszej generacji. Łącznie pasażerowie mają na Lotnisku Chopina do dyspozycji aż 23 kioski samoobsługowe. Wszystkie są własnością portu i zostały zakupione pod kątem obecnych wymogów przewoźników lotniczych oraz światowych trendów w dziedzinie technologii odpraw pasażerskich.

alt

Wszystkie nowe stanowiska samoobsługowe wyposażone są w czytniki kart, skanery kodów kreskowych i dokumentów. Pasażer może w łatwy i szybki sposób dokonać w nich odprawy biletowej, wydrukować kartę pokładową, a nawet dokonać wstępnej odprawy bagażu i wydrukować wywieszkę bagażową (obecnie tylko jeden z przewoźników udostępnia taką możliwość). Z kartą pokładową pasażer może udać się bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa, a następnie do samolotu. Pasażer podróżujący z bagażem rejestrowanym, po odprawie w kiosku samoobsługowym może nadać swój bagaż w dedykowanym stanowisku drop-off.

– Kioski są kolejnym elementem polityki jakości w zakresie obsługi pasażerów i bagażu jakie prowadzi Lotnisko Chopina. Wprowadzając kolejne samoobsługowe stanowiska check-in i wyposażając je w drukarki wywieszek bagażowych, podążamy za najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi na lotniskach zagranicznych, które ułatwiają i przyśpieszają obsługę pasażerów – mówi Michał Hofman, szef Służby Obsługi Pasażerów w warszawskim porcie lotniczym.

alt

W pierwszej kolejności kioski zostały udostępnione dla pasażerów siedmiu linii lotniczych: LOT-u, Lufthansy, Austran Airlines, Turkish Airlines, Finnair, Air France i KLM. W niedalekiej przyszłości podobna usługa uruchomiona zostanie również dla pasażerów British Airways i Aeroflotu. Pozostali przewoźnicy będą sukcesywnie dołączać w kolejnych miesiącach.

Źródło: Lotnisko Chopina.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: