Nowe miejsca pracy w Air Canada

Air Canada chce w ciągu roku zatrudnić w swoich liniach 900 nowych pracowników, przewoźnik oferuje też około 200 miejsc pracy w nowo powstającej spółce niskokosztowej. 

Air Canada planuje w przeciągu 12 miesięcy zatrudnić 900 nowych pracowników. Przewoźnik stworzy też około 200 miejsc pracy w mającej powstać w 2013 roku niskokosztowej linii lotniczej.

Kanadyjska linia lotnicza zatrudni 400 stewardów i stewardess oraz 500 osób do obsługi pasażerskiej i bagażowej. Jak mówi prezes Air Canada Calin Rovinescu, program rekrutacyjny linii jest zgodny z polityką koncentrowania się na kontroli kosztów, pozwalającej na wiekszą konkurencyjność przewoźnika na rynku usług przewozowych. Rovinescu dodaje, że w dobie prawie 15 proc. bezrobocia wśród kanadyjskiej młodzieży oferta nowych miejsc pracy będzie dla niej niezwykle atrakcyjna.

Poza planami zatrudnienia w głównej linii lotniczej oferowane są również miejsca w nowej niskokosztowej spółce Air Canada. Pracę znajdzie tam 50 pilotów i około 150 członków personelu pokładowego. Tani przewoźnik będzie własnością Air Canada, ale jego działalność operacyjna prowadzona będzie pod inną nazwą. W ciągu kilku tygodni Air Canada ogłosi szczegóły dotyczące nowej linii, która będzie oferować loty do Stanów Zjednoczonych, na Wyspy Karaibskie i na trasach transatlantyckich.

Air Canada są największą linią lotniczą w kraju oferującą loty pasażerskie, czarterowe i cargo do 175 lotnisk na 5 kontynentach.

Alan Ravenhurst.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: