Rekordowy lot BBJ

W zeszłą niedzielę, 16 września biznesowy odrzutowiec Boeinga ustanowił światowy rekord, pokonując bez międzyladowań trasę z Los Angeles do Auckland szybciej, niż pasażerski samolot w jego klasie.

Boeing Business Jet (fot. www.boeing.com)

Boeing Business Jet (fot. http://www.boeing.com)

16 września 2012roku Boeing Business Jet (BBJ) ustanowił nowy światowy rekord. Liczącą 10 479 kilometrów trasę z Los Angeles do Auckland w Nowej Zelandii BBJ pokonał bez międzylądowań w 13 godzin, 7 minut i 54 sekundy. Według monitorującej lot National Aeronautic Association maszyna pokonała trasę szybciej, niż pasażerski odrzutowiec w jej klasie.

Ten biznesowy odrzutowiec Boeinga to zmodyfikowana wersja modelu 737-700, w Auckland firma Altitude Aerospace Interiors zainstaluje w nim wnętrze VIP. Maszyna należy do Samsung Electronics i w jej wyposażeniu znajduje się siedem dodatkowych zbiorników paliwa, zwiększających zasięg operacyjny.

Prezydent BBJ, kapitan Steve Taylor mówi, że ten lot pokazał niesamowite zdolności maszyny. Podczas startu z Los Angeles zatankowany do pełna samolot ważył 21 tysięcy funtów poniżej jego maksymalnej masy startowej, a w Auckland lądował z zapasem 7,8 tysiąca funtów paliwa – to oznacza że klient może w maszynie zamontować wyposażenie i fotele, wciąż mając do dyspozycji maszynę o zasięgu, jakim nie może się pochwalić konkurencja.

BBJ swoim klientom dostarcza nie pomalowane maszyny bez zainstalowanego wnętrza, taki krok pozwala bardziej dostosować się do ich potrzeb i smaku. Firmy takie jak Altitude Aerospace Interiors na wykończenie samolotu potrzebują od 9 miesięcy do roku. BBJ jest równocześnie najlepiej sprzedającym się modelem z rodziny biznesowych odrzutowców Boeinga, do dzisiaj sprzedano ich 157.

Alan Ravenhurst.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: