Airbus dostarczył tysięcznego A330

Airbus świętuje dostawę tysięcznego A330. Samolot A330-300 napędzany silnikami Rolls-Royce Trent 700, został przekazany do Cathay Pacific Airways na specjalnej ceremonii w Tuluzie 19 lipca. Cathay Pacific wraz z jego siostrzaną spółką Dragonair jest największym na świecie operatorem A330, korzysta obecnie z 56 maszyn tego typu.

alt

Dostawa tysięcznego egzemplarza A300 potwierdza, że maszyna cieszy się coraz większą popularnością wśród linii lotniczych na całym świecie. Samolot wciąż pozostaje najbardziej opłacalnym w użytkowaniu dwusilnikowym szerokokadłubowcem, wykorzystywanym zarówno na połączeniach regionalnych jak i na trasach dalekiego zasięgu. Najnowsze wersje A330 są zdolne do operowania w zasięgu 13 420 kilometrów, a ulubiona przez pasażerów przestronna kabina oferuje im największy komfort w swej kategorii oraz najnowsze rozwiązania w dziedzinie pokładowego systemu rozrywki i łączności.

– A330 odegrał ważną rolę w rozwoju Cathay Pacific i czekamy na dalszą udaną współpracę w przyszłości – powiedział Ivan Chu, Dyrektor operacyjny Cathay Pacific. – A330 jest podstawą naszej floty średniej wielkości. Jesteśmy zachwyceni jego niezawodnością, a przede wszystkim ekonomiką tego wspaniałego samolotu. To dla nas zaszczyt być odbiorcą tysięcznego A330.

alt

– Świętowanie dostawy tysięcznego A330 z naszym wieloletnim partnerem Cathay Pacific Airways jest dla nas niezwykle ważne, to kamień milowy – powiedział John Leahy, Dyrektor Operacyjny Airbusa d/s Klientów. – A330 oferuje najniższe koszty eksploatacji spośród będących w służbie samolotów w swojej kategorii i nie ma sobie równych, nawet wśród najnowszych konkurentów. Fakt, że wiodąca linia taka jak Cathay Pacific składa tak wiele zamówień mówi sam za siebie.

Od czasu pierwszej dostawy A330 dla Cathay Pacific w 1995 roku jego flota obejmuje obecnie 38 maszyn A330-300 i 11 A340, a Dragonair dysponuje 21 maszynami z rodziny A320 i 18 A330-300. Grupa Cathay Pacific złożyła również zamówienie na kolejne A330-300, w przyszłości odbierze również 48 najnowszych A350 XWB – 46 maszyn tego typu zostało już zamówionych, a dwa będą dzierżawione.

alt

Szeroki udział rodziny A330 w rynku przewozów lotniczych potwierdza użytkowanie tych maszyn przez ponad stu operatorów w 40 krajach, w tym przewoźników sieciowych, niskokosztowych, czarterowych i linie narodowe, które wykorzystują A330 do operowania na lotach trwających od 30 minut do ponad 14 godzin. Flota A330 do tej pory spędziła w powietrzu ponad 25 milionów godzin, wykonując ponad 5,5 miliona lotów, przewożąc w tym czasie około 1,2 miliarda pasażerów do 300 portów lotniczych. Do dzisiaj koncern otrzymał ponad 1250 zamówień na A330.

Źródło: Airbus

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: