Trzy nowości na czterech kontynentach w jeden dzień – Emirates zwiększają swój globalny zasięg

Rozwój linii Emirates nabrał nowego tempa 1 października dzięki rozpoczęciu lotów do Clark na Filipinach, otwarciu połączenia między Mediolanem i Nowym Jorkiem, a także wprowadzeniu Airbusa A380 do obsługi połączenia do Brisbane – wszystko w ciągu jednego dnia na czterech różnych kontynentach.

Jako pierwszy z Lotniska Międzynarodowego w Dubaju o godzinie 4:40 rano wystartował Boeing 777-200LR, samolot rejsu EK338 na Lotnisko Międzynarodowe w Clark na Filipinach. Następny wyruszył samolot Boeing 777-300ER lotu EK 205 do Mediolanu, skąd odleciał rejsem transatlantyckim do Nowego Jorku. O godzinie 10:25 z kolei rozpoczął się rejs EK434 z Dubaju do Brisbane, po raz pierwszy obsługiwany przez Airbusa A380.

alt


– To niezwykle ważny dzień dla naszej siatki połączeń – powiedział Tim Clark, Prezes linii lotniczych Emirates. – Łączymy dwa wielkie miasta po dwóch stronach Atlantyku, otwieramy kolejne połączenie na Filipinach, ułatwiając kontakty między Filipińczykami na całym świecie, a ponadto wspaniały Airbus A380, flagowa maszyna w naszej flocie, rozpoczyna loty na kolejnej trasie.

– Te liczne przedsięwzięcia odzwierciedlają skalę naszego rozwoju, coraz większy zasięg naszej siatki i rolę, jaką odgrywamy w łączeniu ludzi, opinii i kultur, w miarę jak linie Emirates stają się jedną z czołowych marek na świecie
 – dodał Prezes Emirates.

alt

Port lotniczy Clark będzie drugim obok Manili kierunkiem dostępnym w siatce linii Emirates na Filipinach. Lotnisko położone jest w Angeles City, 80 kilometrów na północ od stolicy. Region zamieszkiwany przez 17 milionów ludzi gotów jest w każdej chwili stać się nowym centrum turystyki i handlu. Nowe połączenie ułatwi także komunikację między licznymi społecznościami Filipińczyków na całym świecie.

Linie Emirates obsługują teraz połączenie między Nowy Jorkiem i Mediolanem. Nowa usługa łączy dwa dynamiczne ośrodki handlowe, które do tej pory było nieco zaniedbane pod względem lotów bezpośrednich, jak i oferty produktów premium. Umowy z JetBlue w Stanach Zjednoczonych i Easyjet w Europie umożliwiają pasażerom wygodne połączenia z Nowym Jorkiem i Mediolanem z wielu miejsc na obu kontynentach. Dzięki nowemu połączeniu między Mediolanem i Nowym Jorkiem linie Emirates latają obecnie trzy razy dziennie do Nowego Jorku, gdzie zamieszkuje największa wspólnota włoska w całej Ameryce.

alt

Brisbane jest 22 połączeniem Emirates obsługiwanym przez samoloty Airbus A380. Emirates są jedyną linią lotniczą, która wprowadziła samolot dwupokładowy na trasie do Brisbane, aby należycie uczcić dziesiątą rocznicę otwarcia połączenia dla stanu Queensland. Od momentu, gdy Airbus A380 z Brisbane ląduje w Auckland, to miasto stało się jedynym miejscem w siatce Emirates poza Dubajem, w którym lądują aż trzy samoloty A380: EK434 z Brisbane, EK412 z Sydney i EK406 z Melbourne.

Po otwarciu połączeń do Warszawy, Algieru, Tokio-Haneda i Sztokholmu w bieżącym roku, linie Emirates szykują w najbliższych miesiącach nowe połączenia do Konakry w Gwinei, Sijalkot w Pakistanie, Kabulu, Kijowa, Tajpej i Bostonu.

alt


Najnowsze usługi

Clark:

Samolot rejsu EK338 startuje z Lotniska Międzynarodowego w Dubaju o 4:00 i przylatuje na Lotnisko Międzynarodowe w Clark o 16:40. Lot powrotny EK339 rozpoczyna się o 18:35 i kończy w Dubaju o 23:05.

Dubaj-Mediolan-Nowy Jork:

Samolot rejsu EK205 startuje z Dubaju o 9:05 i przylatuje do Mediolanu o 13:50. Następnie samolot wylatuje z Mediolanu o 16:00 i ląduje w Nowym Jorku o 19:00 tego samego dnia. Podróż powrotna (rejs EK206) rozpoczyna się w Nowym Jorku o 22:20 z lądowaniem w Mediolanie o 12:15 następnego dnia. Samolot wylatuje do Dubaju o 14:00 i ląduje tam o 22:05.

Brisbane:

Samolot bezpośredniego rejsu EK434 opuszcza Dubaj o 10:25 i ląduje w Brisbane następnego dnia o 6:05, a następnie wylatuje z Brisbane o 7:50 i przylatuje do Auckland o 14:15. Lot powrotny EK435 rozpoczyna się w Auckland o 18:30 i kończy w Brisbane o 19:15, następnie samolot opuszcza Brisbane o 21:00 i ląduje w Dubaju o 5:20 następnego dnia.

alt


Nagranie wideo

Nagranie z kokpitu wykonano w trakcie lotu EK201 na pokładzie Airbusa A380 lądującego w Nowym Jorku 24 września 2013 r. pod dowództwem kapitana Abbasa Shabana, głównego pilota A380 linii Emirates. Kapitan Shaban udzielił również wywiadu, w którym opisał lądowanie na lotnisku JFK z perspektywy pilota. Kliknij, aby obejrzeć wideo.

Źródło: Emirates

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: