Port Lotniczy „Rzeszów – Jasionka” oficjalnie nawiązał współpracę z lotniskiem w Miami

W dniu 8 listopada 2013 w Miami (USA) prezes rzeszowskiej Jasionki Stanisław Nowak podpisał Deklarację Współpracy (Memo of Understanding) z władzami lotniska w Miami, zmierzającą do utworzenia połączeń cargo (a w przyszłości także i pasażerskich) pomiędzy dwoma węzłami lotniczymi obsługującymi z jednej strony Stany Zjednoczone, Amerykę Łacińską i Karaiby, a z drugiej Europę Środkowo-Wschodnią. 

W ceremonii podpisania dokumentu, która odbyła się w ramach międzynarodowych targów Air&Sea Cargo Americas wzięli udział mer hrabstwa Miami-Dade Carlos A. Gimenez, członkini zarządu hrabstwa Rebecca Sosa, władze Portu Lotniczego w Miami oraz po stronie polskiej marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam doprowadzić do sformalizowania współpracy z lotniskiem w Miami, szczególnie że stało się to na wyraźne życzenie strony amerykańskiej. Nie moglibyśmy w związku z tym pozwolić sobie na niewykorzystanie takiego potencjału i wiedzy, jakie są obecne na tym rynku – powiedział Stanisław Nowak.

– Port w Miami jest jednym z największych hubów przeładunkowych dla lotniczego rynku cargo w USA, jest zatem skąd czerpać doświadczenie i wiedzę, a także wywierać wpływ na przewoźników, aby wzbudzić zainteresowanie naszym podkarpackim potencjałem. Mam nadzieję, że po obu stronach Atlantyku znajdą się firmy i partnerzy zainteresowani zbudowaniem połączenia lotniczego pomiędzy Rzeszowem a Miami i że to przedsięwzięcie przyniesie wszystkim sukces – pokreślił prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

– Lotnisko w Miami jest głównym motorem napędowym dla gospodarki hrabstwa Miami-Dade, a także całej Florydy, a ta deklaracja stanowi doskonalą możliwość stworzenia więzi handlowych z wzrastającymi gospodarkami Europy Środkowo- Wschodniej, pobudzając równocześnie lokalne rynki pracy – oznajmił Carlos Gimenez z hrabstwa Miami-Dade.

W trakcie spotkania podkreślono, że zapisy nowo podpisanej deklaracji były negocjowane za pośrednictwem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Florydy i Obu Ameryk, która reprezentowana była przez jej szefostwo: Małgorzatę Andrakę i Leszka Ładowskiego. Dokument zakłada pobudzanie nowych kontaktów biznesowych z firmami z Polski i USA oraz sąsiednich regionów w oparciu o strategiczne usytuowanie lotniska w Miami jako portu przeładunkowego dla obu Ameryk oraz portu w Jasionce jako lotniska leżącego w pobliżu wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Źródło: Rzeszów International Airport

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: