Small Planet Airlines w sezonie zimowym przenosi część swojej floty do Azji i rozpoczyna loty do Bhutanu

Po zakończeniu udanego sezonu letniego w Europie, spółka lotów czarterowych Small Planet Airlines w okresie zimowym rozwija swoją działalność na kontynentach, na których sezonowość jest odwrotna niż w Europie. Projekt współpracy zakłada partnerstwo z nową spółką lotniczą Bhutan Airlines, rozpoczynającą działalność z samolotami i załogami Small Planet Airlines.

alt

Od połowy października Bhutan Airlines lata codziennie ze stolicy Tajlandii Bangkoku do miasta Paro w Bhutanie samolotem Small Planet Airlines. Wśród pasażerów jednego z pierwszych lotów byli członkowie rodziny królewskiej Bhutanu oraz inne ważne osobistości z tego kraju. Oczekuje się, że współpraca z czarterową spółką lotniczą pomoże w rozwoju turystyki w Bhutanie i uczyni ten kraj bardziej otwartym na świat.

– Latem koncentrowaliśmy się na lotach wakacyjnych z miast europejskich do ulubionych przez turystów kurortów tureckich, hiszpańskich, greckich, bułgarskich egipskich i innych popularnych destynacji wypoczynkowych. W celu utrzymania intensywności działalności, postanowiliśmy na sezon zimowy skupić się na rynku azjatyckim – mówi Vytautas Kaikaris, dyrektor generalny Small Planet Airlines.

Ponadto w przyszłości spółka planuje rozpocząć loty również na innych kontynentach, gdzie początek sezonu przypada w momencie, gdy w Europie panuje zima.

alt


– Ogromnie cieszymy się z nawiązanej współpracy ze Small Planet Airlines. Loty na trasie Bangkok–Paro to nowe możliwości dla rozwijającego się sektora turystycznego Bhutanu, a także dla osób pragnących odwiedzić ten malowniczy i egzotyczny kraj. Jesteśmy głęboko przekonani, że w ciągu najbliższych lat liczba turystów podróżujących do Bhutanu znacznie się powiększy, co stanie się istotnym czynnikiem rozwoju rynku turystycznego oraz gospodarki tego kraju –
mówi David Young, dyrektor generalny Bhutan Airlines.

W tym roku Small Planet Airlines planuje po raz pierwszy w swojej historii przekroczyć liczbę miliona przewiezionych pasażerów. Osiągając ten wynik, Small Planet Airlines stałaby się pierwszą litewską spółką lotniczą, która w ciągu roku przewiozła ponad milion podróżnych.

Źródło: Small Planet Airlines

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: