Nowa baza Norwegian w Madrycie

Norwegian kontynuuje ekspansję w Europie i latem 2014 roku otworzy nową bazę operacyjną na lotnisku Barajas w Madrycie. Wraz z nią linia wprowadzi na rynek sześć nowych tras z Madrytu: do Oslo, Sztokholmu, Helsinek, Hamburga, Warszawy i Londynu. Nowa baza w Madrycie będzie już piątą bazą Norwegian w Hiszpanii obok Alicante, Malagi, Las Palmas i Teneryfy.– Zdecydowaliśmy się otworzyć nową bazę w Madrycie, aby zaspokoić zapotrzebowanie na bezpośrednie loty między hiszpańską stolicą a ważniejszymi miastami Europy. Widzimy duży potencjał pasażerski głównego lotniska w Madrycie. Pod względem strategicznym posiadanie bazy w stolicy Hiszpanii jest niezwykle ważne dla Norwegian, biorąc pod uwagę naszą obecność na rynku hiszpańskim, a także perspektywę naszych planów na przyszłość – mówi dyrektor generalny Norwegian Bjørn Kjos.

– Wejście Norwegian na lotnisko Barajas to doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Madrytu. Firma stale się rozwija poprzez oferowanie wysokiej jakości, bardziej przyjaznych dla środowiska lotów po niskiej cenie. Regionalny rząd Madrytu jest naprawdę dumny, że linia Norwegian wybrała nasz port lotniczy, aby zwiększyć swoją ekspansję w Europie. Madryt posiada unikalną ofertę dla turystów i firm na całym świecie, a dzięki Norwegian łączność z regionem z pewnością będzie lepsza – powiedział Ignacio González, prezydent Regionu Madryt.Norwegian zbazuje w nowej bazie w Madrycie dwie maszyny Boeing 737-800. Przewoźnik zatrudni też lokalnie około setki pilotów i członków personelu pokładowego, dzięki którym będzie mógł otworzyć sześć nowych tras z Madrytu.

Madryt -> Oslo – od 3 czerwca loty trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty

Madryt -> Sztokholm – od 4 czerwca loty trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Madryt -> Helsinki – od 4 czerwca loty trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki

Madryt -> Hamburg
 – od 4 czerwca loty cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Madryt -> Warszawa – od 3 czerwca loty dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty

Madryt -> Londyn
 – od 2 czerwca siedem lotów tygodniowo

Madryt -> Kopenhaga – ilość połączeń wzrośnie z trzech do czterech lotów tygodniowo w okresie kwiecień – czerwiec. W lipcu 2014 roku Norwegian zacznie obsługiwać codzienne loty między Madrytem a Kopenhagą.

Tekst: Alan Ravenhurst

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: