11-ta rocznica powstania Urzędu Lotnictwa Cywilnego

17 listopada minęło 11 lat odkąd Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął swoją faktyczną działalność administracyjną, stając się polską władzą lotniczą. Z tej okazji naszym klientom, wszystkim związanym z lotnictwem oraz jego sympatykom Kierownictwo i pracownicy Urzędu pragną złożyć podziękowania za dotychczasową wspólną pracę na rzecz rozwoju polskiego lotnictwa cywilnego oraz zachęcić do dalszego wspólnego działania.

alt

Urząd Lotnictwa Cywilnego został powołany Ustawą z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze. Nowy urząd powstał w miejsce zniesionego Głównego Inspektoratu Lotnictwa Cywilnego oraz departamentu lotnictwa cywilnego Ministerstwa Infrastruktury. Pracownicy obu jednostek stali się pracownikami ULC. Obecnie Prezesem ULC jest pan Piotr Ołowski. Do zadań i kompetencji Prezesa Urzędu należy wykonywanie funkcji organu administracji i nadzoru lotniczego, określonych w ustawie Prawo lotnicze oraz funkcji władzy lotniczej w rozumieniu przepisów międzynarodowych.

W tym roku po raz pierwszy w historii Polska została wybrana do Rady ICAO – najważniejszej organizacji lotniczej na świecie. To wielki sukces Polski i jednocześnie docenienie przez cały świat naszych zasług dla lotnictwa cywilnego, które nie byłby możliwe bez pełnego zaangażowania wszystkich pracowników Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: