Norwegian uruchamia nową bazę w Barcelonie

Norwegian kontynuuje ekspansję w Europie, ogłaszając plany utworzenia wiosną przyszłego roku nowej bazy w Barcelonie w Hiszpanii. Wraz z otwarciem bazy norweski przewoźnik uruchomi również nowe trasy z Barcelony do Sandefjord Torp, Hamburga, Berlina i Warszawy. Nowa baza w Barcelonie będzie szóstym ośrodkiem Norwegian w Hiszpanii obok Madrytu, Alicante, Las Palmas, Malagi i Teneryfy.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej bazy w Barcelonie, aby zaspokoić popyt na loty non-stop do i od drugiego co do wielkości miasta w Hiszpanii i stolicy Katalonii. Barcelona jest jednym z największych na świecie najpiękniejszych miast, tu już nasza obecność stała się dość znacząca, ale widzimy także przed sobą duży potencjał pasażerski. To strategicznie ważny moment dla nas, aby zakładając bazę w Barcelonie jednocześnie wziąć pod uwagę tutejsze lotnisko jako miejsce dla przyszłych operacji dalekiego zasięgu – powiedział prezes Norwegian, Bjørn Kjos.

– Członkowie Barcelona Air Route Development Committee (BARDC) cieszą się z ciągłego rozwoju Norwegian Air Shuttle w Barcelonie a także z tego, że Norwegian postrzega nasze miasto jako ważny element ich przyszłej strategii nie tylko dla lotów długodystansowych. Założenie nowej bazy stworzy miejsca pracy nie tylko w lokalnej branży lotniczej, ale też i w szeroko rozumianym przemyśle turystycznym – powiedział Richard Font, prezes BARDC.

Na lotnisku El Prat w Barcelonie zostaną zbazowane trzy nowe Boeingi 737-800, Norwegian zatrudni też lokalnie setkę pilotów i członków persomelu pokładowego. Ponadto przewoźnik uruchomi nowe połączenia i od kwietnia 2014 roku zwiększy częstotliwość lotów na już istniejących trasach do Londynu, Helsinek i Sztokholmu.

Nowe trasy

Barcelona –> Sandefjord Torp: od 3 kwietnia dwa razy w tygodniu (czwartki i niedziele)

Barcelona – Hamburg: od 3 kwietnia cztery razy w tygodniu (wtorki, czwartki, soboty i niedziele)

Barcelona –> Berlin: od 2 kwietnia trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki)

Barcelona –> Warszawa: od 3 kwietnia trzy razy w tygodniu (wtorki, czwartki i soboty)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: