Święty Mikołaj wylądował na Lotnisku Chopina

Najsympatyczniejszy gość z Finlandii, Święty Mikołaj, przybył do Polski. Tuż przed godziną 9 wylądował na Lotnisku Chopina i spotkał się z polskimi dziećmi.


– Jest mi bardzo miło, że mogę być znów z wami w Polsce. To jest jeden z moich ulubionych krajów, skąd dostaję najwięcej listów. Cieszę się, że mogę spotkać się z polskimi dziećmi i obdarować je prezentami – powiedział po polsku Święty Mikołaj zaraz po lądowaniu w Warszawie.

Mikołaj spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 175 i Szkoły Podstawowej nr 58 i wręczył im pierniczki i drobne podarunki. Dzieci w rewanżu podarowały mu własnoręcznie wykonane obrazki i laurki.– Święty Mikołaj przyleciał prosto z położonego na kole polarnym Rovaniemi, aby przywieźć polskim dzieciom świąteczne pozdrowienia i ciepło. Wiele z nich cały rok czeka na tę wizytę. Święty Mikołaj to bardzo ważna postać w fińskiej tradycji. Cieszę się, że razem z Finnair i Fortum mieliśmy okazję zaprosić go ponownie do Polski –
powiedział Jari Vilen, ambasador Finlandii w Polsce.

Prosto z Lotniska Chopina Święty Mikołaj pojechał do Częstochowy, gdzie spotkał się z małymi mieszkańcami tego miasta. Złożył także życzenia pacjentom oddziału pediatrycznego miejscowego szpitala. W kolejnych dniach Mikołaj odwiedzi także dzieci w Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie.

Źródło: Lotnisko Chopina

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: