Qatar Airways świętuje pierwszą rocznicę uruchomienia połączenia Doha – Warszawa

Minął rok istotnych zmian na polskim rynku lotniczym, zapoczątkowanych przez pojawienie się na nim nowego przewoźnika. Jedyna pięciogwiazdkowa linia oferująca bezpośrednie, regularne połączenia lotnicze z i do Polski.


Wydaje się, jakby dopiero wczoraj Airbus A320 linii Qatar Airways wyruszył z międzynarodowego portu lotniczego w Dosze w swój dziewiczy rejs do Warszawy, by po zaledwie 5 godzinach i 30 minutach lotu wylądować na pasie warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina.

Pierwszy i jak dotąd jedyny globalny przewoźnik wyróżniony pięcioma gwiazdkami za obsługę i doskonałą jakość uruchomił regularne loty do Polski 5 grudnia 2012 roku, łącząc Warszawę z lotniczym węzłem przesiadkowym w stolicy Kataru – Dosze.

Początkowo, w grudniu 2012 roku, rejsy na trasie Doha – Warszawa odbywały się cztery razy w tygodniu, lecz już po dwóch miesiącach ilość ta wzrosła do jednego połączenia na dobę. Trasę obsługuje samolot Airbus A320 wyposażony w miejsca w dwóch klasach: 12 miejsc w Klasie Biznes i 132 miejsca w Klasie Ekonomicznej.

Uruchomienie połączenia lotniczego do Polski w 2012 roku stanowiło część szerszych planów rozwoju na rynku europejskim, zapoczątkowanych w ubiegłym roku przez linie Qatar Airways. Plany te koncentrują się przede wszystkim na identyfikacji zaniedbanych rynków na całym kontynencie europejskim.

Wchodząc na polski rynek, linie Qatar Airways jako pierwsze zaoferowały polskim pasażerom szybkie i wygodne połączenia do licznych punktów docelowych, m.in. na Bliskim Wschodzie, w Azji, Afryce i Australii.

Dodatkowo linia umożliwiła podróżnym z Polski przeżycie zupełnie nowych podniebnych doświadczeń, oferując pasażerom rozszerzony zakres obsługi oraz usługi premium, zarówno w Klasie Ekonomicznej, jak i Biznes. Aby umilić pasażerom czas przelotu, przewoźnik oferuje liczne udogodnienia na pokładzie, w tym:

  • audio/wideo na życzenie z możliwością wyboru spośród ponad 1000 dostępnych form rozrywki, w tym największych przebojów kinowych i najwyżej ocenianych programów telewizyjnych z całego świata, uaktualnianych co miesiąc,
  • renomowaną i wielokrotnie nagradzaną 5-gwiazdkową obsługę na pokładzie,
  • wyjątkowe posiłki przygotowywane przez nagradzanych szefów kuchni, a także szeroki asortyment wyróżnionych win, obejmujący liczne kraje, regiony, odmiany i rodzaje. Szampan jest dostępny również w klasie ekonomicznej,
  • przestronne miejsca siedzące we wszystkich klasach,
  • najlepszą na świecie klasę biznes, łączącą wygodę, przestrzeń i znakomitą obsługę z nowoczesną technologią,
  • możliwość kontaktu ze światem zapewnianą przez gniazda zasilania do laptopa, łącza USB i telefony do osobistego użytku. Usługa łączności komórkowej umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS i danych z pokładu samolotu,
  • specjalny kanał przeznaczony dla najmłodszych pasażerów, wypełniony najnowszymi programami, filmami i grami oraz zestawy zabawek, które nie pozwolą maluchom nudzić się w podróży.

Dodatkowo trasę Doha – Warszawa obsługuje zazwyczaj personel pokładowy posługujący się językiem polskim.

Źródło: Qatar Airways

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: