Boeing zamknął rok 2013 z rekordową liczbą dostaw

W 2013 r. dostarczył 648 samolotów komercyjnych, ustanawiając tym samym firmowy rekord ilości samolotów oddanych do użytku w ciągu jednego roku. Ponadto firma zamknęła rok z rekordową liczbą 5080 zamówionych samolotów. W 2013 r. Boeing otrzymał 1531 zamówień brutto, co jest kolejnym rekordowym wynikiem ustanowionym przez firmę, oraz 1355 zamówień netto, co jest drugim co do wielkości wynikiem w historii Boeinga.

 

alt


– Dzięki ciężkiej pracy przy podnoszeniu tempa produkcji, w 2013 roku zespół Boeinga osiągnął znakomite rezultaty – powiedział prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airlines Ray Conner. – Dostarczyliśmy naszym klientom bardziej zaawansowane i wydajne samoloty niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to świetny przykład tego co może osiągnąć nasz zespół.

W roku 2013 ustanowiono roczne rekordy dostaw w ramach trzech programów:
• Program 737 – 440 samolotów 737 Next-Generation
• Program 777 – 98 samolotów
• Program 787 – 65 Dreamlinerów, które są obecnie użytkowane przez 16 klientów z całego świata

Przy zwiększonej wydajności produkcji jaką osiągnięto w 2013 r., wszystkie trzy zakłady produkcyjne Boeinga w Everett i Renton, w stanie Waszyngton oraz w North Charleston w Karolinie Południowej dostarczyły rekordową ilość samolotów.

Boeing utrzymał w 2013 r. pozycję lidera w kategorii producenta samolotów szerokokadłubowych, inicjując dwa nowe programy. Boeing 777X zaprezentowany w listopadzie w trakcie Dubai Air Show zebrał już 259 zamówień i zobowiązań do złożenia zamówienia o łącznej kwocie 95 miliardów dolarów według cen katalogowych. Ponadto, podczas Paris Air Show w czerwcu 2013 r., Boeing zaprezentował także model 787-10 Dreamliner – najbardziej wydajny pasażerski samolot odrzutowy w historii lotnictwa.

 

alt

– Ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ przygotowujemy się do dostarczenia pierwszego egzemplarza modelu 787-9 i kontynuujemy prace projektowe w ramach naszych najnowszych programów – 737 MAX, 787-10 i 777X – a wszystko to przy zwiększaniu tempa produkcji modelu 737 – powiedział Ray Conner. – Skupimy się także na realizowaniu obietnic złożonych naszym klientom poprzez dostarczanie im naszych najlepszych produktów i usług.

Zamówienia, dostawy i niezrealizowane zamówienia na dzień 31 grudnia 2013, z podziałem na poszczególne programy, przedstawiały się następująco:

alt

Źródło: Boeing

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: