Prezes LOT-u we władzach Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników (AEA)

Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, został wybrany do władz Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników czyli Association of European Airlines (AEA). Wraz z ośmioma innymi szefami linii lotniczych będzie zasiadał w President Commitee tej organizacji.

alt

Prezes PLL LOT dołączył do grona osób zasiadających w President Commitee, które jest najwyższym organem decydującym w Stowarzyszeniu Europejskich Przewoźników (AEA). Na czele President Commitee stoi Przewodniczący. Jest nim obecnie Temel Kotil, Prezes Zarządu Turkish Airlines. Łącznie z Sebastianem Mikoszem, w Radzie w 2014 roku, będzie zasiadać dziewięciu Prezesów linii należących do AEA.

– To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla PLL LOT i branży lotniczej w Polsce. Rynek lotniczy stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, zwłaszcza w Europie – czeka nas wiele rozmów jak „uporządkować” ten sektor – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. – Ponadto praca z tak uznanymi przedstawicielami branży to dla mnie zaszczyt i wierzę, że wypracujemy wspólnie ważny głos w dyskusji o sytuacji europejskiego lotnictwa.

AEA istnieje od 1952 roku, a Polskie Linie Lotnicze LOT, które są wśród 30 linii członkowskich, należą do tego stowarzyszenia od 2002 roku. Główne cele organizacji to promowanie roli lotnictwa w nowoczesnej Europie, tworzenie lepszych, bardziej inteligentnych oraz efektywniejszych kosztowo regulacji, a także zapewnienie warunków uczciwej konkurencji na rynku lotniczym.

Sebastian Mikosz jest Prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT, menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym i zarządzaniu a jednocześnie pasjonatem lotnictwa. Ukończył prestiżowy IEP Paris (Instytut Studiów Politycznych), na kierunku ekonomia i finanse. Po studiach doświadczenie zdobywał w firmie Arthur Andersen w Paryżu, specjalizując się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets. Po powrocie do Polski pracował nad stworzeniem pierwszego niezależnego internetowego domu maklerskiego w kraju. Był też Dyrektorem Generalnym Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Doświadczenie zdobywał także jako Dyrektor w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte oraz doradca Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce. Sebastian Mikosz jest żonaty. Ma trzech synów. Oprócz lotnictwa interesuje się polityką i Aikido. Biegle zna język francuski oraz angielski.

Źródło: PLL LOT

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: