Emirates obierają kierunek na Tajpej

W poniedziałek, 10 lutego 2014 roku, samolot rejsu EK366 linii Emirates wylądował na Międzynarodowym Lotnisku Tajwan Taoyuan, inaugurując tym samym regularne, codzienne połączenie pasażerskie z Lotniska Międzynarodowego w Dubaju.


– Początek współpracy pomiędzy Emirates i Tajpej miał miejsce w 2003 roku, kiedy Emirates SkyCargo uruchomiło połączenie cargo pomiędzy Dubajem i tym miastem. Jestem dumny, że udało nam się poszerzyć ofertę i od dziś rozpocząć obsługę codziennego połączenia pasażerskiego – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy i Linii Emirates.

 

alt

– Dubaj i Tajpej są bardzo do siebie podobne – oba te miejsca to ważne węzły wymiany handlowej, którą dzisiejsze połączenie na pewno pomoże rozbudować. Dokładamy wszelkich starań, aby promować połączenie z Tajpej w naszej siatce i jestem przekonany, że liczba pasażerów podróżujących zarówno w celach zawodowych, jak i prywatnych, będzie nadal rosnąć – dodał Szejk Ahmed.

 

alt

Połączenie obsługiwane jest przez Boeinga 777-300ER, wyposażonego w 8 luksusowych prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 fotele rozkładane do pozycji leżącej w klasie biznes oraz 304 komfortowe miejsca w klasie ekonomicznej. W czasie lotu pasażerowie wszystkich klas mogą zakosztować doskonałej kuchni – posiłki podawane są przez międzynarodowy personel pokładowy Emirates, złożony z przedstawicieli ponad 132 narodowości, w tym z Tajwanu.

 

alt

Samolot posiada również wielokrotnie nagradzany system rozrywki ice, oferujący ponad 1600 kanałów z najnowszymi hitami kinowymi, filmami hollywoodzkimi z napisami, opcją słuchania muzyki, oglądania telewizji oraz grania w gry.

Tajpej, w którym mieszka prawie siedem milionów ludzi, jest centrum gospodarczym i kulturalnym z renomowanymi zabytkami, mnóstwem atrakcji i możliwości zakupowych. Miasto słynie z produkcji i eksportu elektroniki, tekstyliów, produktów z tworzyw sztucznych i gumy, materiałów fotograficznych i optycznych oraz chemikaliów.

 

alt

Turystom na Tajwanie nie zabraknie atrakcji. Jest tam osiem parków narodowych i 13 krajobrazowych. Do najciekawszych atrakcji można zaliczyć przepiękny skalny Wąwóz Taroko, podróż kolejką leśną Alishan lub też wędrówkę na najwyższy szczyt Republiki Chińskiej, górę Yu.

 

alt

Emirates obsługuje obecnie połączenia z Dubaju do 141 miast w 80 krajach. Tylko w tym roku przewoźnik zainaugurował loty do Kijowa, a od 10 marca będzie realizował stałe połączenia z Dubaju do Bostonu, który jest dziewiątym północnoamerykańskim miastem w ofercie linii.

Źródło: Emirates

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: