Oblot Morskiego Samolotu Rozpoznawczego Boeinga

Morski samolot rozpoznawczy Boeinga (Maritime Surveillance Aircraft – MSA) zakończył pierwszy test w powietrzu. Jest to znaczący krok w procesie dostarczania pewnych i ekonomicznych rozwiązań z zakresu rozpoznania morskiego stworzonych z myślą o ratownictwie morskim, patrolach antypirackich i ochronie wybrzeży i granic.

Współpracująca z Boeingiem firma Field Aviation przeprowadziła serię udanych testów podczas czterogodzinnego lotu z międzynarodowego lotniska Pearson w Toronto, który odbył się 28 lutego. Field Aviation zmodyfikowała samolot Bombardier Challenger 604, przystosowując zarówno strukturę jak i systemy do spełniania zadań związanych z rozpoznaniem morskim.

– Udało nam się osiągnąć wszystkie zamierzone cele – powiedział Craig Tylski, pilot Field Aviation. – Nawet z owiewką zainstalowaną pod kadłubem samolotu parametry aerodynamiczne były właściwe, a maszyna pokazowa zachowywała się w powietrzu tak jak normalny samolot. Kontrola i sterowanie samolotem były doskonałe.

Dodatkowe testy w powietrzu zaplanowane są na dwa kolejne miesiące. Po ich zakończeniu, samolot poleci do zakładu Boeinga w Seattle, gdzie zostaną zainstalowane i przetestowane systemy używane do rozpoznania morskiego.

MSA wykorzystuje sprawdzone technologie Boeinga opracowane dla programu P-8A Poseidon, aby zapewnić możliwości prowadzenia rozpoznania w trakcie różnego rodzaju misji. Bazowa konfiguracja zawiera wielofunkcyjny radar Active Electronically Scanned Array, głowicę z wyposażeniem optoelektronicznym, środki walki elektronicznej, urządzenia łączności i układ automatycznej identyfikacji.

Boeing przeprowadził pierwszy testowy lot MSA wcześniej niż planował dzięki użyciu szybkich technik projektowania i produkcji, opracowanych przez Boeing Phantom Works – dziale firmy specjalizującym się w zaawansowanych technologiach.

Boeing wybrał samolot typu Challenger 605 jako nośnik dla platformy MSA i będzie wykorzystywał doświadczenie firmy Field Aviation przy modyfikacjach samolotów z rodziny Challenger.

Boeing Defense, Space & Security, jednostka organizacyjna The Boeing Company, to jedna z największych na świecie firm z branży obronności, bezpieczeństwa i technologii kosmicznych, specjalizująca się w innowacyjnych i wydajnych rozwiązaniach. Jest również największym i najbardziej wszechstronnym producentem wojskowych statków powietrznych na świecie. Boeing Defense, Space & Security, której siedziba mieści się w St. Louis, to firma, której wartość sięga 33 miliardów dolarów, zatrudniająca 58 000 pracowników na całym świecie.

Źródło: Boeing

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: