A350 XWB po raz pierwszy ląduje w Wielkiej Brytanii

W ramach rutynowych testów homologacyjnych nowy Airbus A350 XWB po raz pierwszy wylądował wczoraj na brytyjskiej ziemi, odwiedzając lotnisko Cotswold w Gloucestershire.Maszynę testową MSN3 pilotował urodzony w Londynie pilot testowy Airbusa – Frank Chapman. Rygorystyczne testy przygotowujące A350 do certyfikacji (a także do oddania nowego modelu do użytku jeszcze w tym roku) przechodzą obecnie cztery samoloty. Kampania testów A350 XWB zakończy się po około 2500 godzinach lotów, w której udział weźmie flota złożona z pięciu maszyn.

– Wielka Brytania ma znaczący udział w tworzeniu A350XWB – skrzydła i układ paliwowy zostały zaprojektowane w zakładach Airbusa w Filton, zmontowano je w fabryce w Broughton w Północnej Walii, podczas gdy Rolls-Royce budował silniki w Derby a podwozie montowały zakłady Messier-Bugatti-Dowty w Gloucestershire – mówi kapitan Chapman.  Ta wizyta jest częścią certyfikacji samolotu. Eksperci z pobliskiego zakładu Airbusa w Filton odgrywają kluczową rolę we wspieraniu badań układu paliwowego.

– Jestem niezmiernie dumny z tego, że leciałem pierwszym A350 XWB jaki wylądował w Wielkiej Brytanii i nie mogę się doczekać, kiedy ten samolot będzie stałym elementem na brytyjskim niebie w nadchodzących latach – dodał Frank Chapman.Najnowszy samolot średniego zasięgu budowany przez koncern Aibusa obejmuje trzy wersje. Rodzina A350, której przekrój kadłuba zoptymalizowano dla podniesienia komfortu podróży pasażerów we wszystkich klasach, przyniesie istotną zmianę – 25% większą wydajność w porównaniu do istniejących już samolotów podobnej wielkości. Pod koniec marca 2014 roku liczba zamówień złożonych przez 39 klientów na A350 XWB wynosiła 812 egzemplarzy.

Źródło: Airbus

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: