Polska chce szybkiej decyzji Komisji Europejskiej ws. LOT-u

– Dostaliśmy potwierdzenie, że Polska bardzo dobrze wywiązuje się ze zobowiązań wobec Komisji Europejskiej. Przekazaliśmy komisarzowi, że jesteśmy gotowi dołożyć wszelkich starań aby możliwie w szybkim czasie zapadła pozytywna decyzja ws. pomocy publicznej dla LOT-u –powiedział Włodzimierz Karpiński, po spotkaniu w Brukseli z Joaquinem Almunią, komisarzem do spraw konkurencji w sprawie LOT-u.

Rozmowa dotyczyła postępów w restrukturyzacji przewoźnika i bieżących relacji z KE. Komisarz Joaquin Almunia wyraził zadowolenie z postępów realizacji planu restrukturyzacji LOT-u. Dodał, że Komisja analizuje wyjaśnienia złożone przez stronę polską w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniającego.

– Złożyliśmy do Komisji odpowiedzi na pytania konkurencji w ciągu ośmiu dni od ich otrzymania. Komisja je teraz analizuje. Zależy nam na bardzo dobrej współpracy i na tym by wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione –
 powiedział Włodzimierz Karpiński.

Spotkanie Włodzimierza Karpińskiego, ministra Skarbu Państwa z Joaquinem Almunią, komisarzem do spraw konkurencji w Komisji

Spotkanie Włodzimierza Karpińskiego, ministra Skarbu Państwa z Joaquinem Almunią, komisarzem do spraw konkurencji w Komisji.

W spotkaniu wzięli również udział Rafał Baniak, wiceminister Skarbu Państwa i Sebastian Mikosz, prezes LOT-u. Przed oficjalnym spotkaniem z komisarzem Joaquinem Almunią odbyło się spotkanie robocze, w czasie którego m.in. przedstawiono zaudytowane wyniki LOT-u za rok 2013.

Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: