Kraków: nowy system transportu i kontroli bagażu

Budowany właśnie nowy terminal wyposażony będzie w najnowocześniejszy w Polsce system transportu i kontroli bagażu rejestrowanego. Trwa realizacja największej w historii lotniska inwestycji, obejmującej m.in. rozbudowę terminalu pasażerskiego, budowę stacji kolejowej, rozbudowę płyty postojowej i modernizacji dróg kołowania.

alt

Nowy, czterokrotnie większy od obecnego terminal będzie mógł obsłużyć do 8 milionów pasażerów rocznie. Dla wygody naszych pasażerów, wprowadzony zostanie nowoczesny system transportu oraz kontroli bagażu rejestrowanego. Pozwoli to zwiększyć przepustowość terminalu pasażerskiego oraz zmniejszyć czas oczekiwania na bagaż.

W nowym terminalu odbiór bagażu będzie możliwy w części przylotowej, zlokalizowanej na poziomie „0”. Zostaną tam zainstalowane karuzele odbioru bagażu wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Technologia zastosowana przez Qumak S.A. będzie pierwszą tak nowoczesną inwestycją w Polsce i jedna z pierwszych w Europie. Montaż oraz uruchomienie systemu odbywać się będzie etapowo. Zgodnie z umową prace zakończą się do 30 stycznia 2015 roku.

W związku z rozbudową Kraków Airport przypominamy, że wciąż obowiązują czasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego po drodze tymczasowej wzdłuż ul. Kpt. M. Medweckiego oraz przy wjeździe na parking długoterminowy. Zwracamy również uwagę, że w związku z przeniesieniem ruchu na drogę tymczasową, nastąpiła zmiana lokalizacji przystanków autobusowych: MPK, Matuszek i Neobus.

Staramy się, aby utrudnienia były dla Państwa jak najmniej uciążliwe, a efekt prac inwestycyjnych znacznie poprawił komfort podróży.

Źródło: Kraków Airport

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: